Oficjalna strona internetowa poświęcona wirtualnemu klubowi HIGHFLYERS ŁAŃCUT stworzonemu w serwisie charazay.com

czwartek, 18 listopada 2010

"BCII-and-F Cup" I Edycja - mecz pierwszy

Dzięki uprzejmości gracza Smialszczyn, który zaporzyczył mi 25 CBMoney, Nasza Drużyna wystartowała w pucharze prywatnym* "BCII-and-F Cup" I Edycja.

Pierwszy mecz graliśmy z mocnym, aczkolwiek dobrze znanym rywalem - Green Dragons Opalenica (dawniej RSC Opalenica). Niestety nasza drużyna przez sytuacje losowe nie wyszła specjalnie przygotowana do tego spotkania. Grając podstawową taktyką walczyliśmy jednak do końca z wymagającym rywalem.

Mecz ten był niezwykle emocjonujący mimo iż nie odzwierciedla tego końcowy wynik - 91-72.
Iq
Od bardzo mocnego uderzenia zaczęli gospodarze - drużyna eRKay'a. Zaliczyli run 13-0 i dopiero podanie Marcheny otwierające drogę do kosza Uroš'owi Jović'owi dało nam pierwsze punkty. Ogólnie Iq zagraliśmy fatalnie (26-12).

IIq
Drugą ćwiartkę zagraliśmy znacznie lepiej. Aktywni byli przede wszystkim G.I. i Theophil Altmanninger. W 5:48 drugiej odsłony meczu na 3 celnie rzucił Marchena doprowadzając do wyniku 33-33. Od tej pory aż do końca kwarty rozpoczął się prawdziwy spektakl. Drużyny grały na styku, wynik remisowy pojawiał się 7-krotnie. Koszykarze narzuclili niesamowite tempo, grając bardzo szybki, nieprzewidywalny i efektowny basket. Wynik tej kwarty to 36-22 dla Highflyers, a w rezultacie po połowie spotkania wynik na tablicy brzmiał 48:48.

IIIq
Ta odsłona meczu diametralnie różniła się od tej skończonej kilka chwil wcześniej. Padło w niej w sumie 20 punktów z czego 8 dla Highflyers. Drużyny bardzo mocno przycisnęły w obronie po ostatnich, wyczerpujących, obfitych w stracone, zarówno w jednej, jak i w drugiej drużynie, punkty. Ponad to Jastrzębie srtacily swojego podstawowego PG - G.I.

IVq
Czwarta kwarta to już dominacja zespołu eRKay'a. bez podstawowego PG, którego zastąpił czech, Michał Kunert, nie potrafiliśmy skutecznie atakować i mieliśmy problemy z zatrzymaniem akcji Green Dragons w początkowych fazach ich akcji. W ten sposób przegraliśmy tą odsłonę 31-16, a cały mecz 91-72.