Oficjalna strona internetowa poświęcona wirtualnemu klubowi HIGHFLYERS ŁAŃCUT stworzonemu w serwisie charazay.com

niedziela, 10 kwietnia 2011

Podsumowanie s20 + kolejny nieudany baraż

Nadszedł czas podsumować sezon 20 i napisać parę słów nt. meczu barażowego. Tym razem trafiliśmy na ... Maullers'07 (2. miejsce w 5.11 w sezonie 19) !

Highflyers Łańcut

Historia rywalizacji pomiędzy naszymi drużynami przed tym meczem zdecydowanie dla Maullers, bilans 2-6.
Po dobrym początku, wygraniu 1q i zremisowaniu 3q, gracze Maullers pokazali, że ich miejsce to nadal czwarta liga i wygrali ostatecznie 78-66. Częściowo udalo zatrzymać się Perez'a, który zdobył 15 punktów, jednak przeciwko Jóźwiakowi nasi gracze nie mieli argumentów w obronie, a lider gospodarzy zdobył 33 punkty (15/20 za 2.
Dziurawieniem kosza rywali zajął się Tellis Katogas - 27 pkt, 6 zb.
Mecz mógł potoczyć się zupełnie inaczej gdyby nie wydarzenia z Iq.
Po 8 minutach gry Nico Grenvad, który miał zagrać pełne 40 minut i prowadzić ataki Łańcucian doznał kontuzji, a w dotychczasowym czasie zdołał zdobyć 8 pkt (4/6 z gry) i 3 przejęcia. Zabrakło również Miltona Marcheny (4 pkt, 2 ast), który po 10 minutach na parkiecie złapał 5 fauli i nie mógł grać dalej. Zastąpić ich musieli Kunert, który ostatnio nie jest w dobrej formie (10 pkt, 4/13 z gry) i 16-letni Pierluigi Bosso, ktory zagrał aż 30 minut,a  w tym czasie zdobył 2 pkt i 3 ast. Wierzymy, że gdyby nie wydarzenia z pierwszych 10 minut meczu to wynik tego spotkania mógł brzmieć zupełnie inaczej. Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem...gramy nadal w 5.11 i kolejny raz mierzymy w najwyższe cele.

PODSUMOWANIE
Czas na podsumowanie s20. Najpierw statystyki drużynowe

Czołówka tabeli:

#  Drużyna  PK  M  Z  P  +  -  +/-  OST.5  PKT  X Pkt  X +/-
3Wrocław Rockets30255267518927834-1553-28
4Highflyers Łańcut30237265718587994-153Zalogowany

Highflyers w tym sezonie wyróżnili się bardzo ofensywną grą (3. miejsce w lidze, 2625 pkt, 88,6 pkt/mecz), ale również dobrą defensywą (3. miejsce w lidze, 1858 pkt, 61,9 pkt/mecz). Skuteczność za 2 wyniosła 60% co jest najwyższym wynikiem w lidze, a 40% za 3 to czwarty wynik. Słabo, a właściwie beznadziejnie nasi gracze radzili sobie z linii rzutów wolnych uzyskując skuteczność 58% co było trzecim wynikiem...od końca. Jako drużyna z bardzo bardzo dobrą skutecznością z gry nie mogliśmy zbierać dużo piłek w ofensywie dlatego sadzę, że 9. pozycja i 302 zebrane piłki na tablicach rywali to dobry wynik. W zbiorkach defensywnych również nie było rewelacji (7. miejsce, 786 zbiórek), ale spowodowane to było w pewnym stopniu przez naszą grę defensywną na obwodzie i 4. miejsce w przejęciach(259 przechwytów), bo przecież jak można zbierać piłki po rzutach rywali skoro już wcześniej stracili piłkę. 5. miejsce w asystach (558) i 3. w EVAL'u (3360) to wg mnie też bardzo dobre wyniki.

Statystyki indywidualne:
(kategoria, miejsce, zawodnik, drużyna, wynik)