Oficjalna strona internetowa poświęcona wirtualnemu klubowi HIGHFLYERS ŁAŃCUT stworzonemu w serwisie charazay.com

niedziela, 10 kwietnia 2011

Koniec sezonu 20.

Po porażce z zespołem Słodkich Gumisiów czekały nas 3 trudne mecze.
Każdy z nich jednak wygraliśmy gwarantując sobie tym samym 4. miejsce, a co za tym idzie, baraże o awans do ligi  czwartej.

1) Vafel SS

Dwie pierwsze kwarty wygrane identycznym wynikiem (24-28) przez drużynę gości zaniepokoiły licznie zgromadzonych kibiców przy Lancut Arena. Wtedy zespół z Łańcuta zaczął nadrabiać straty i w 4q zdystansował zespół Blazerr'a.

IIIIIIIVΣ
Highflyers Łańcut24242633107
Vafel SS2828232099

Był to pojedynek bardzo wyrównany gdzie obie drużyny grały bardzo ofensywnie, a więc i przyjemnie dla oka. MVP został Tellis Katogas, ktory zdobył 35 punktów i 15 zbiórek. Nieźle zagrali Marchena (18 pkt, 5 ast), Zago (17 pkt, 6 zb), Grenvad (16 pkt, 5 ast, 4 prz). Traczyk nie mógł tego dnia wstrzelić się do kosza rywali pudłując 10 ze swoich 12 rzutów. W końcówce spotkania Guillen'a Rebollo zastąpił Bernard Dawidowicz. 15-latek w ciągu 2 minut zdobył 1 punkt i 1 zbiórkę.

2) Czysty Fart

Bardzo, bardzo wyrównany pojedynek na Menago Magic Arena przyniósł rozstrzygnięcie dopiero w dogrywce.

IIIIIIIVD1Σ
Czysty Far
t
26212417694
Highflyers Łańcut1727212312100

Udało się w tym meczu powstrzymać Joe Gumberlank'a na tylko 9 punktach (4/12 z gry) (najlepszy strzelec sezonu 20 - 29,1 pkt/mecz) co znacznie wpłynęło na grę. Kryciem lidera gospodarzy zajął się przez cały mecz Guillen Rebollo (7 pkt, 14 zb, 2 blk, 1 prz).  Zdobywaniem punktów w drużynie rywali zajął się jednak Cergol i zdobył ich 38. Tego zawodnika przez 20 minut krył Kunert, a widząc, że Czech nie radzi sobie z powstrzymaniem obwodowego z  manager Highflyers wpuścił przeciwko niemu na ostatnie 10 minut spotkania Marchenę. Skutek był nieco lepszy (Cergol 7 pkt w 4q).

Po zmarnowanym geme-winnerze Katogasa nadeszła dogrywka. 6 punktów zdobyte przez gospodarzy to autorstwo właśnie Cergol'a. Nasz zbilansowany atak pozwolił zapunktować każdemu ze znajdujących się na parkiecie zawodnikow, czego skutkiem było 12 punktów w 5 minut i zwycięstwo na trudnym terenie.
Kolejny raz MVP i najlepszy wynik punktowy spośród graczy Highflyers zdobył Tellis Katogas - 21 punktów, 12 zbiorek. Nico Grenvad zdobył 18 punktow, 2 blk, 5 prz; Zago 15 pkt, 10 zb; Zrnić 15 pkt; Marchena 14 pkt, 4 zb, 3 ast, 3 prz. Kiepsko w obronie i w ataku (2/11 z gry) zagrał Kunert.

3) POL-liter-Pak

Początek sezonu i dalsze jego losy pokazywały, że być albo nie być Highflyers w barażach o awans rozstrzygną się w ostatnich 3 meczach. I choć przed pojedynkiem z POL-liter-Pak Highflyers byli już pewni udziału w walce o 4. ligę to ten mecz nadal miał wzbudzać masę emocji.
Jednak wyglądało to trochę inaczej.
Na kilka kolejek wcześniej manager POl-liter-Pak - Oszolom - sprzedał cały skład i na miejsce dotychczasowych zawodników ściągnął "małolatów". Jak się jednak okazało nie wystawił wszystkich do składu meczowego przez co mecz został oddany walkowerem.