Oficjalna strona internetowa poświęcona wirtualnemu klubowi HIGHFLYERS ŁAŃCUT stworzonemu w serwisie charazay.com

sobota, 4 grudnia 2010

Więc jednak porażka... Trzeba wygrać z Maullersami!

Niestety przegraliśmy w dzisiejszym pojedynku z konohą. Drużyna naruto okazała się po prostu lepsza. Mecz przegraliśmy przez ogromną liczbę strat, aż 16. Nasi gracze zostali blokowani dziewięciokrotnie. Zagraliśmy bardzo agresywnie w obronie stąd 19 fauli i 15 punktów zdobytych przez przeciwnieka z linii rzutów wolnych. Prowadziliśmy wyrównaną walkę z konohą pod tablicami mimo że Rivero zebrał tylko 7 piłek, wyręczyli go Altmanninger (8 zbiórek), Pauplis (10 zbiórek), a swoje 3 grosze dorzucił Castro (6 zbiórek).

Po pierwswzej kwarcie wynik 17-17 zapowiadał wyrównaną walkę obu ekip. Druga odłona meczu wygrana przez Highflyers 4 punktami (20-24) napawała optymizmem przed 3 ćwiartką, w której jednak przegraliśmy pięcioma punktami (22-17). Na ostatnią kwartę wychodziliśmy z jednopunktową stratą do rywala. Jednak tutaj doświadczenie zawodników gospodarzy przyniosło im zwycięstwo aż 24-11, a ostatecznie 83-69.
Wśród graczy Highflyers najlepiej spisał się Marchena (24 pkt, 2 zb, 3 ast, 4/5 za 1, 7/8 za 2, 2/5 za 3). Na wyróżnienie zasłużyli również Altmanninger (18 pkt, 8 zb, 3 ast) i Jović (13 pkt). Dobrze zagrał również Pauplis (8 pkt, 10 zb, 4/5). Niespodziewany występ zaliczył Jokinen. Młody Fin zastąpił Tito Rivero po tym jak podstawowy center Highflyers złapał 5 faul.
Z gospodarzy najlepiej wypadli Leon (13 pkt, 15 zb, 5ast, MVP) i Delgado (18 pkt). Po 12 pkt dołożyli van der Vlies i Almeida, a po 10 Fernandez i Vils (5 zb).

Mieszane odczucia towarzyszyły też mi przy oglądaniu meczu POL-liter-Pak z Maullersami. W tym meczu wayraźnie zwycięstwo odnieśli goście 70-89 co pozwala na dalsze nawiązanie walki z POL-liter-Pak o zajęcie 4. pozycji jednak następny mecz gramy u siebie właśnie z Maullers'07 którzy w tym meczu pokazali że świetnie radzą sobie na wyjazdach. Maullers mimo, że zajmują 2. miejsce w lidze będą chcieli uciec drużynie naruto więc do meczu z Highflyers przystąpią maksymalnie skoncentrowani.
Jeszcze gorsze informacje napływają z dołu tabeli gdzie lew szymonków (6.) i Słodkie Gumisie (7.) z bilansem tylko jednego zwycięswta mniej niż Highflyers są na fali, a ostatnie mecze grają z mało wymagającymi drużynami. Na szczęście jednak z obiema drużynami mamy lepszy bilans tzw. "małych punktów" przez co nie spadniemy już niżej jak obecna piąta lokata.