Oficjalna strona internetowa poświęcona wirtualnemu klubowi HIGHFLYERS ŁAŃCUT stworzonemu w serwisie charazay.com

wtorek, 7 grudnia 2010

Jest WIN! konoha zwycięża na PLP Arena! Highflyers kończą na 4. miejscu!

Dzięki wygranej nasz zespół powinien awansować. Wiedziałem jednak jak daleka jeszcze do tego droga.

1) Trzeba wygrać z Maullers'07 - bardzo mocną drużyną która awans już sobie zapewniła.
2) konoha musi pokonać POL-liter-Pak z najlepszym atakiem ligi, drużynę bardzo wymagającą

Stało się tak, że ... Oba warunki zostały spełnione!!

Highflyers Łańcut - Maullers '07  67-59
POL-liter-Pak - konoha  79-106

Niesamowite emocje kibice przeżywali na Lancut Arena. Mecz był przede wszystkim widowiskiem pełnym walki jak i świetnych zagrań. Obie drużyny na tyle dobrze poukładane w obronie nie pozwalały przeciwnikowi na zbyt wiele pod swoimi koszami.
Faule: 13 Faule: 19

Jak widać w tabelce powyżej TYLKO RAZ trafiliśmy za 3 (Jović). Wyjątkowo ostra gra w obronie Maullersów skutkowała 9 przechwytami i 13 blokami na ich koncie ale również 19 faulami co dało naszej drużynie 24 rzuty z lini rzutów wolnych. Szkoda że trafiliśmy ich tylko połowę jednak to między innymi budowało napięcie pod dachem Lancut Arena.

Pierwsza kwarta dla Highflyers 17-14, druga dla Maullers (na parkiecie nie było Marcheny) 15-21, trzecia kwarta (jak zwykle nie obfita w punkty w meczach z udziałem drużyny z Łańcuta) 14-12 dla Highflyers i w końcu nadeszła czwarta odsłona meczu, której obawiałem się najbardziej. Dlaczego? Bo bardziej doświadczona drużyna Maullers mogła odrobić 1 punkt straty w bardzo krótkim czasie i w końcu nas pokonać. Jednak dzięki wspaniałej grze Marcheny i Jović'a (po 7 pkt w IVq) i bardzo dobrej postawy całej defensywy udało się wygrać ostatnią ćwiartkę 21-12, a cały mecz 67-59.
Dużym zaskoczeniem była świetna gra wystawionego właśnie na listę transferową Julian'a Castro. Rezerwowy center zdobył 12 punktów, 7 zbiórek i 1 blok grając na skuteczności z gry 5/7.

Perez - 11 pkt, 4-zb, ast, blk

Awans na czwartą pozycję jednak nie odbyłby się gdyby nie wspaniała gra zespołu naruto - konohy.
Na PLP Arena wygrali oni bowiem 79-106, a MVP tego spotkania został Gerardo León (20 pkt, 14 zb). Konoha dominowała od pierwszej minuty w tym meczu by w czwartej kwarcie nieco odpocząć i dać przeciwnikowi wygrać tę odsłonę, jednak tylko 21-20. Drużyna naruto próbowała w tej ćwiartce rzutów trudnych, rzutów za 3(1/6 w IVq), ale najlepszym zawodnikiem tej odsłony został Dawid Zawadzki (10 pkt, 1-zb, ast, blk) - zawodnik POL-liter-Pak.
Po tej porażce zespół Oszoloma spadł na 6 pozycję z podobnym bilansem (21-9) jak lew szymonków (5. miejsce) i Slodkie Gumisie (7. miejsce).