Oficjalna strona internetowa poświęcona wirtualnemu klubowi HIGHFLYERS ŁAŃCUT stworzonemu w serwisie charazay.com

wtorek, 16 marca 2010

Wygrana po Game-Winnerze

Highflyers Łańcut vs. zaglebie 1906
Po wyrównanej grze i wielu błędach obu drużyn w 1. kwarcie na tablicy widniał wynik 15-15. Wypełniona prawie po brzegi hala (zajetych 94% miejsc, podobnie jak w meczu z Rottweilers Włocławek) lepszą grę mogła obejrzeć w drugiej kwarcie, która padła jednak łupem gości i to oni prowadzili po 20 minutach 36-33.
W 3. kwarcie zawodnicy drugiego garnituru nie pozwolili uciec graczom z Eko Arena, a wynik po 3 q brzmiał 56-53 dla gości.
Ponownie na parkiet wyszła pierwsza 5 naszego zespołu z determinacją do wygrania tego meczu, jednak drużyna przyjezdnych prezentowała równie wysoki poziom jak nasza druzyna. Na ok. 3 minuty przed końcem spotkania nasza drużyna prowadziła 75-66 i nic nie wskazywało na to, że drużynie zaglebia 1906 uda się wygrać to spotkanie. Odpowiedzialność na swoje barki wziął Gonçalo do Ó, który zdobył jeszcze 8 punktów przed końcową syreną i to głównie dzięki jego grze drużyna gości zaliczyła Run 10-0(!).
Tak więc wynik na 10 sekund przed końcem meczu brzmiał 76-75 dla drużyny gości i pewnie mało kibiców licznie zgromadzonych na łańcuckiej hali nie wierzyło w zwyciestwo swojej drużyny.
Zapomnieli oni jednak że w szeregach zespołu z Łańcuta gra Borja Burbano.
Kiedy na tablicy zegar wskazywał 3 sekundy wykonał świetny rzut ponad obrońcami rywala trafiając tym samym swoją 4 trójkę na 7 oddanych prób i wygrał mecz. Wynik po końcowej syrenie brzmiał 78-76 dla gospodarzy co stanowi 11 zwycięstwo w tym sezonie.

Od początku spotkania drużyna Highflyers Łańcut próbowała dobić rywala trójkami, a oddała ich w tym meczu aż 24 trafiając przy tym jedynie 9. Ekipa gospodarzy zdominowała grę na tablicach zbierając 45 piłek przy 34 zbiórkach przeciwnika.

Dzisiejszego popołodnia na Lancut Arena najlepiej spisali się: Narciso Moreno - 15 pkt, 15 zb, 2 blk, skuteczność 63,6% za 2 i MVP meczu; Neşat Murtaza - 16 pkt, po 4 zb i as; Borja Burbano - 20 pkt, 4/7 za 3;  reszta zawoników zagrała przyzwoicie nie wyróżniając się niczym specjalnie ale każdy poza Jannikiem Wagnerem przyczynił się do zwycięswa. Wsponiany przed momentem Jannik, playmaker łańcucian, zagrał bardzo słabo jak na jego dotychczasowe osiągnięcia notując jedynie 4 asysty i 2 przejęcia nie zdobywając przy tym ani jednego punktu (0/5 za 3).
W ekipie gości najlepiej zagrali: Dejan Trifković, Laimis Drazdas i Gonçalo do Ó.