Oficjalna strona internetowa poświęcona wirtualnemu klubowi HIGHFLYERS ŁAŃCUT stworzonemu w serwisie charazay.com

czwartek, 14 lipca 2011

Gdzie Barilli pokazuje po co został sprowadzony

Kolejny raz zbilansowany atak doprowadził naszą drużynę do zwycięstwa. Tym razem 127-29 z drużyną Vafel SS. Wyjazdowe zwycięstwo zawdzięczamy naszym dwum głównym atutom - skuteczności w ataku i dobrej grze obronnej.

Highflyers Łańcut34333228127

Vafel SS nie wyszedł z 30 % z gry (28.2%) jednak trafił 5 z 10 oddanych rzutów za 3. Highflyers natomiast konsekwentnie grali w ataku dzieląc sie piłką czego skutkiem było 76% za 2, 60% za 3, 26 asyst i osiągnięcie przez 7 zawodników progu 10 punktów (Kunertowi zabrakło1 punktu).

21 z 29 punktów dla gospodarzy zdobył Victor Luengo (24.2 ppg). Nagrodę MVP spotkania po raz kolejny zgarnął Nico Grenvad. 33-latek popisał się świetną skutecznością (10/11 z gry, 2/3 za 3) dzięki czemu zdobył 23 punkty do których dodał 5 asyst i 9 przejęć. Milton Marchena również popisał się w tym meczu skutecznością, bo trafił 11 z 13 rzutów z gry (wszystkie za 2) i zakończył mecz ze zdobyczą 22 punktów, 6 asyst, 3 przejęć (0 strat). Zbigniew Traczyk zapowiadał bardziej ofensywną grę i w tym spotkaniu zdobył 2x więcej punktów niż dobywal średnio dotychczas. 18 punktów, 6 asyst i 4 asysty stawiają go na 3 miejscu strzelców w tym spotkaniu po stronie Highflyers i pozwalaja myśleć o częstszym wykorzystywaniu Polaka w kolejnych meczach w ofensywie. Grający przez 30 minut Kunert nie zdołał (o czym juz wspomniałem wcześniej) zdobyć >=10 punktow, a zatrzymał się na dziewięciu (5 asyst, blok, 3 przejęcia). 14 punktów w 20 minut - to dorobek Sebastiana Finotto (nie licząc 4 zbiórek i asysty). Był to trzeci mecz ligowy w sezonie Guillen'a Rebollo (3.3 ast/mecz) bez asysty. Ostatni taki miał 25 czerwca w starciu z Zabójczymi Qlkami, gdzie grał jednak zaledwie 3 minuty po czym złapał kontuzję, a wcześniej 17 maja w meczu wyjazdowym z Diablos Bydgoszcz. ten mecz zakończył jednak z 13 punktami i 8 zbiórkami (4 w ataku). Adolf NieBen rozegrał dobre i kto wie czy nie ostatnie spotkanie w barwach Highflyers, bowiem są drużyny chętne do zatrudnienia doświadczonego Niemca. 33-latek zdobył 13 punktów, 9 zbiórek i 2 asysty w ciągu 20 minut na parkiecie.
Analizując każdego po koleji nie trudno ominąć ostatniego z nabytych przez Highflyers graczy, ósmego gracza rotacji (30 minut/mecz) Ernesto Barilli'ego. 29-letni Włoch zdobył w tym meczu 15 punktów i 11 zbiórek (3 asysty i 6 przejęć), a na nowym silniku meczowym jego średnie powinny zostać podciągnięte, przy czym trzeba zaznaczyć, że awans Highflyers jest praktycznie pewny i gra w czwartej lidze na pewno będzie wymagała od graczy znacznie więcej niż ta w lidze piątej.