Oficjalna strona internetowa poświęcona wirtualnemu klubowi HIGHFLYERS ŁAŃCUT stworzonemu w serwisie charazay.com

środa, 16 lutego 2011

Ważne zwycięstwo z Qlkami!

We wtorkowej serii spotkań nasz klub pokonał na Lancut Arena zespół Zabójcze Qlki 109-79. Licznie zgromadzeni kibice zobaczyli bardzo dobry, ofensywny basket.
Celem w tym spotkaniu było skuteczne zatrzymanie dwójki Miroslav Kaučič-Tolga Tezalp, nie tracąc przy tym na ofensywie. Obie drużyny grały na dobrej lub bardzo dobrej skuteczności za 2 (Highflyers 63%, Qlki 55%). Qlki przyzwyczaiły nas w tym sezonie że dużo (zbyt dużo?) rzucają za 3. Tym razem dzięki wspaniałej grze obronnej na obwodzie gospodarzy goście zdołali trafić tylko 29% rzutów zza łuku (Highflyers 50%, 5/10). Nasi gracze "wygrali" rownież w zbiórkach lecz dali sobie zebrać 12 piłek spod własnych tablic. Zmusiliśmy też przeciwników do 11 strat (7 przejęć), zablokowaliśmy ich 2 razy i ograniczyliśmy do 20 asyst (przy naszych 26).
Z naszej drużyny wyróżnił się Traczyk, który zdobył 33 punkty, 12 zbiórek, 3 asysty, 4 przejęcia i zasłużenie został MVP spotkania. Drugim strzelcem był Renatas Pauplis - 19 punktów (5 zb), trzecim - Rebollo - 17 punktów (9 zb, 5 ast). Grający 30 minut Jović zdobył 11 punktów, a Altmanninger w podobnym wymiarze czasowym 8 punktów i 10 zbiórek. Po 20 minut zagrała trójka Marchena-Kunert-Keiris. Marchena zdobył punktów 9 (4 ast), Keiris 4 (6 ast), Kunert 8 (4 ast).
Miroslava Kaučič'a udało się zatrzymać na 7 punktach (10 zbiorek, 5 strat), a Tolgę Talzapa na 15 (2/14 za 3). Najlepszym graczem gości był Ştefan Daşcheriov (17 punktów, 5 zbiórek, 3 asysty).

Kolejny mecz "gramy" z Stalówką więc walkower gospodarzy będzie w 99% pewny.